• 30 Görüntülenme

Gratis

Birçok kadının hatta mağazalardaki ürün çeşitlerinin artışıyla birlikte birçok erkeğin kişisel ihtiyaçlarını temin etmek için tercih ettiği yerlerin başında gratis gelmektedir. Gratiste makyaj malzemelerinden cilt temizliği malzemelerine, saç bakım ürünlerinden diş bakım ürünlerine, deodorantlardan parfümlere, el bakım kremlerinden ayak bakım kremlerine, seyahat boy ürünlerden erkek bakım ürünlerine birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler birçok mağazaya nazaran daha kaliteli ve uygun fiyatlı olmaktadır.

Gün içerisinde bir sürü kişi ihtiyacını temin etmek için gratis mağazalarından birine uğramaktadır. Gratis mağazalarında içecek ve ufak yiyecek ihtiyacını karşılamak için dahi ürünler bulunmaktadır. Gratis sadece farklı marka ürünlerini değil kendi ürettiği ürünleri de satışa sunmaktadır. Gratisin ürettiği markalardan bazıları şöyledir:

 • Benri
 • Bee Beauty
 • Beaulis
 • Wet N Wild
 • Eklips

Bu markalar şampuan, cilt bakım ürünleri, makyaj malzemeleri, fırçalar, cımbızlar, banyo ürünleri, el ve ayak bakım ürünleri gibi bir sürü ürün üretmektedir. Aynı zamanda bu ürünlerde gratis mağazalarında çok uygun fiyatlara satılmaktadır. Birçok müşteri tercihini bu ürünlerden yana yapmaktadır.

Gratis, ayrıca internet mağazası aracılığıyla da müşterilerine alışveriş imkânı sunmaktadır. Evinde oturup alışveriş yapmak isteyen gratis müşterileri gratis.com adresine girerek sepetlerine ekledikleri ürünleri satın alabilirler.

Gratis hem kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılamak için hem de bir arkadaşı beklerken ya da öylesine vakit öldürmek istendiğinde şöyle bir gezilebilecek bir mağaza halini almıştır. Özellikle indirim günleri söz konusu olduğunda insanlar o an akıllarına ihtiyaç duydukları bir ürün gelmese de gratis mağazalarına ya da internet sitesine girmektedir.

 

 Gratis İndirim

 

İndirim dendiğinde belki de ilk akla gelen gratistir. Kadınlar gününden resmi bayramlara, dini bayramlardan sevgili günlerine birçok özel ve önemli günde gratis indirim kampanyasında olmaktadır. Birçok günde indirimde olmasının yanı sıra diğer mağazalara göre daha fazla indirim yapması nedeniyle de önemli ve özel günlerde diğer mağazalara nazaran daha çok ziyaret edilmektedir. Gratis çocuğundan gencine hatta yaşlısına kadar birçok yaş skalasını çekecek ürünleri satışa sunduğundan özellikle indirim günlerinde diğer günlerde parası yetmediğinden alamayan birçok genç gratisten alışveriş yapmaktadır.

Gratis mağazalarının indirimde olduğu günlerde internet mağazası da indirimde olduğundan birçok kişi de özellikle pandemi döneminde gratis indirim kampanyalarından internet mağazası üzerinden yararlanmaktadır. İnternet mağazasında çoğu kez toplamı belli bir fiyatı geçen alışverişler ücretsiz kargoyla ödüllendirilirken çoğu kez de kargo ücreti aşağı çekilmektedir. Özellikle özel ve önemli günlerde kargo ücreti aşağı çekilerek müşterilere düşük meblağlı alışverişlerinde kolaylık sağlanmaktadır.

Ayıca gratisin indirim günlerinde bir güzellik daha olmaktadır. İndirim olduğu günlerde belli bir meblağı geçen alışverişlerde kasa arkası ürün olarak adlandırılan ürünler piyasaya göre fazlasıyla indirimli olarak satılmaktadır. Hatta internet mağazasında hediye ürün yollama gibi sürprizler bile yapılmaktadır.

 Gratis İndirim Günleri

Gratiste indirim olan günlerde yapılan güzel sürprizlerden bahsedipte indirim günlerinin hangi günler olduğundan bahsetmemek ayıp olur. Yukarıda da bahsedildiği üzere birçok zamanda bazı günler gratis indirim günleri olarak belirlenmektedir. Bu günler kabataslak olarak şöyle sayılabilir:

 • 8 Mart Kadınlar Günü
 • Mayısın ilk pazarı olan Anneler Günü
 • 14 Şubat Sevgililer Günü
 • 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı
 • Black Friday

Yukarıda sayılan günler ve daha çok bu günlerde önceki yaklaşık bir ya da iki hafta gratis indirim günleri olarak sayılabilir. Bu günlerde genellikle o güne özel olan ürünler indirime girerken bazı indirim günlerinde tüm ürünler de indirimde olabilmektedir.

Yukarıda belirtilen günler haricinde özel ya da önemli bir gün olmasa dahi indirim yapılan günler olabilmektedir. Bu günler belirli olmamakla beraber ne zaman olacağı da çok önceden bilinmemektedir. Daha çok indirim yapıldığında mesaj yoluyla ya da afişlerle indirim olduğu duyurulmaktadır.

 

Belli başlı günlerde gratis indirim yaptığı gibi bazen aylarca da indirimde olabilmektedir. Genelde bu zamanlar yaz dönemine rastlamakta ve yaz ürünlerinde yani güneş kremi, güneşten koruyucu losyon, bronzlaşma kremi ya da spreyi gibi ürünlerde indirim yapılmaktadır. Bu genel zamanlardan bir başkası ise bazı mağazalarda elde kalan birkaç ürünün çabucak tükenmesi için yapılan indirim günleridir. Uzun süreli daha çok ürünler tükenene kadar süren indirim olarak tanımlanabilecek indirimler söz konusu olmaktadır.

Kodu Göster

Koton

BTSBAGS Kodu Göster

Teknosa İndirim

BTSBAGS Kodu Göster

Lcw İndirim Kodu

BTSBAGS Kodu Göster

Bir Yorum Yazın